Odpočinek na terase či balkonu je jako vzácná chvilka, malá dovolená, kdy se můžete zasnít a nechat se šimrat slunečními paprsky a vůní čerstvého větru. Nejkrásnější je právě období jara a podzimu, kdy je pobyt venku doslova nabíjející. Krásnou a zároveň praktickou dekorací je světelný řetěz, který terasu i balkon umí zkrášlit a vyvolat až romantický dojem. Navíc se s brzkým stmíváním skvěle hodí na delší posezení venku. Dnes už jsou světelné řetězy dostupné, ale ne každý ho má jak upevnit. Proto jsem pro vás připravila návod, jak si lehce a hravě vytvořit bambusové boho stojany na světelný řetěz.
Jsou variabilní a skvěle se hodí na párty, svatby, i jako stála dekorace.

Světelným řetězům jsem propadla už dávno, protože je využijete nejen venku, ale přes zimní měsíce skvěle poslouží i doma. Jeden máme doma permanentně v obýváku nad okny. A díky bambusovým stojanům ho můžete mít doma nebo na terase i vy.

Návod na betonové stojany

Budete potřebovat:

Dva větší plastové květináče
Hobby beton
Bambusové tyče – koupíte v každém hobby marketu za cca 35 Kč
Izolepa

Beton si v dostatečném množství rozmíchejte, aby vám vznikla hmota o hustotě krupicové kaše. Správně rozmíchaný beton vám po nabrání bude v dlani držet tvar, ale jakmile s ním zatřepete, pomalu se rozlije do stran.

Nalijte beton do plastových květináčů. Před nalitím odtokové dírky zalepte izolepou z vnitřní strany.
Vložte do květináče dvě bambusové tyče a zalepte izolepou ke květináči. Pomůže je to zafixovat. Horní část tyčí si zalepte také, aby spolu tvořily písmeno A, lépe budou držet světelný řetěz.

Čekejte minimálně 1 den, spíš déle.

Odstraňte plastové květináče. Pro lepší manipulaci si vršky nastříhejte a kousky květináče odlamujte. Je lepší použít klasické, tenké květináče, protože se lépe odstraňují. Pevnější a zdobné květináče by vás mohly dost potrápit a je škoda je ničit.Betonové stojany skvěle poslouží i jako opora pro pnoucí květiny nebo i jen na různé závěsné dekorace, jako třeba lapač snů.

Světelný řetěz mám z Bella Rose, ale tento černý už není skladem, stále je ale k dispozici bílý světelný řetěz.

A na závěr mám jednu fotku, jak pár dekorací změní celý ráz prostoru. Takto vypadalo posezení PŘED:


PO: