Štítek: kniha
Kouzelné Vánoce

 V říjnu vyšla nová vánoční knížka s názvemKouzelné Vánoce, Sváteční inspirace z českých blogů a instagramu.Když mi Svatka Coolinářka (iniciátorka) sdělila, že bude pokračování první vánoční knihy Krásné Vánoce, měla tu svou jiskru v očích. Tu mív…

Přečtěte si více

KOUZELNÉ VÁNOCE

Konečně vám můžu odhalit toto malé sladké tajemství. Měla jsem tu čest se podílet několika recepty na knížce, kterou pro nás opět připravila Svatka Vašková. Určitě ji znáte jako Coolinářku a navíc má na svědomí už několik krásných kuchařek.Knížka …

Přečtěte si více

Domácí pohoda

Nevím, jestli je to tím, že zanedbávám podrobný úklid domácnosti, neřeším nepodstatné, nebo jsem naopak systematická, ale před Vánoci u nás každý rok panuje pohoda. Cukroví je hotové. Letos jsem vytvořila osm druhů – poprvé jsem zkusila išlské, poprvé mi chutná linecké (asi díky té úžasné rybízové marmeládě s rozmarýnem) a nejdřív mizí úlky (vosí hnízda). Dárky jsou nakoupené a pomalu i zabalené. Do obchodů nás už nikdo nedostane. 
A když je klid a pohoda, pustíme si film nebo pohádku, písničky a koledy, ale také čteme vánoční příběhy. Na to se každý rok obzvlášť těším. Moje kamarádka Svatka mi udělala velikou radost, protože sehnala už nesehnatelnou knížku s oblíbenými ilustracemi (Vánoční knížka pohádek, pověstí a koled, Kentaur). E. je z ní nadšená. 

Jsem šťastná, že si můžeme Vánoce užívat bez starostí. To bych přála i všem ostatním. Ráda prohlížím inspirativní profily na Instagramu, virtuálně navštěvuji všechny ty nádherné domovy plné lásky.
Podívejte se alespoň na ty mé nejoblíbenější, tentokrát z ciziny:
L.
Přečtěte si více

Betlém

 Tuhle knížku mnozí z vás znají a mohli jste si jí všimnout v minulém příspěvku. Chtěla jsem jí pořídit už předloni, ale slečna byla malá a knížka rychle vyprodaná. Letos jsem udělala větší nákup knížek s vánoční tématikou, takže tahle nemohla chybět. Čteme si z ní v podstatě každý den, je oblíbená. 
O betlém se naše Ema zajímala už loni, to jsme jí ukázali jeden v kostele, na náměstí, dostala k tomu menší přednášku. Letos jsem jí přečetla povídání v knížce a viděla pardubický betlém na náměstí. 
V oblíbeném adventním kalendáři od Déčka zahlédla návod na papírový betlém, tak za mnou přišla, já jí ho vytiskla a ostatní už bylo na ní. Ona je totiž neuvěřitelně trpělivá a samostatná. Vybarvila, vystřihla a nalepila všechny postavičky v podstatě bez pomoci, já se mohla soustředit na vaření a pečení. Jestli na ní něco obdivuji, pak to není nějaká speciální dovednost, kterých má jistě hodně, ale vlastnost dotáhnout věci do konce. Protože když něco tvoří, tak to dokončí.

Jak jste na tom s přípravami? Věřím, že si taky užíváte advent bez stresu. Jen to každý rok utíká o něco rychleji. Chybí mi ještě nějaký ten druh cukroví, rozeslat přání, dokoupit pár dárků, uklidit pár věcí, dodělat nějaké resty. Ale to se zvládne…:).
L.
Přečtěte si více
načítání