… obzvlášť, když díky nim vzejde třeba tenhle dáreček pro mamku k Vánocům 🙂

Nejdřív vznikl středový háčkovaný motiv. S háčkem jsem opravdu velká kamarádka, takže když někde na Pinterestu nebo blogu uvidím něco pěkného, co bych někdy v tomto nebo některém ze svých příštích životů mohla uháčkovat, ukládám a nebo rovnou tisknu.

V té hromadě schémat bez popisků ale aby se pak čert vyznal…

Když jsem letos narychlo háčkovala vánoční baňky pro paní učitelky v naší školce a škole, představovala jsem si, že každá z nich bude úplně jiná. 

Jako naschvál jsem ale několikrát po sobě sáhla po schématu, ze kterého nakonec vylezlo háčkované vejce nebo háčkovaný čtverec 🙂 

Když mi vždycky někde v půlce docvaklo, že z toho žádná “koule” nebude, ani kdybych se rozkrájela, začalo to ve mně hlodat, že letos to ale vážně nestihnu…

Rozpracované vejce jsem rozpárala, ale toho čtverce mi bylo líto. Bylo to sice zdržení, ale motiv byl tak pěkný, že jsem jej i za cenu časového skluzu dokončila s tím, že pro něj později určitě najdu nějaké využití .-)

Než jsem dokončila i baňky, měla jsem v hlavě plán i pro čtverec 🙂


Přední stranu polštářku jsem vyztužila vrstvou tenčího vatelínu a prošila. Jemná barevná kombinace je k zimě jako dělaná a protože je neutrální, hodit se bude určitě všude.

Handmade dárek na poslední chvíli je připraven 🙂

Krásnou poslední adventní neděli

A.